8fdec7aa-1f5a-40fa-98fe-e876e9fc494d_470xKoniec kadencji Sejmu to zawsze czas posumowań. Tegoroczny, 18. już Ranking Posłów POLITYKI na najlepszych posłów też jest pewnym podsumowaniem. Ranking 2015 obejmujący całą kadencję nie ma jednego wyraźnego lidera, wyłonił on grupę trzynastu posłanek i posłów, którzy w ostatnich czterech latach wyróżnili się pracą – tak w komisjach, jak na forum plenarnym – ale też działalnością polityczną, bo przecież Sejm to polityka.

Joanna Mucha – część poselskiej kariery spędziła na stanowisku ministra sportu, co zdecydowanie niesprawiedliwie oceniono, bo w istocie miała realny i ważny dorobek. Jednak w pracach sejmowych zapisała się dobrze, zmagając się z najbardziej w tej kadencji kontrowersyjnymi, wywołującymi największe spory kwestiami światopoglądowymi, takimi jak konwencja przeciw przemocy, ustawa o in vitro czy o uzgodnieniu płci. Oprócz tego aktywna uczestniczka prac w komisjach finansów publicznych i zdrowia, w każdym Sejmie zaliczanych do najtrudniejszych. Zdecydowana zwolenniczka równouprawnienia kobiet, stająca ze spokojem do dyskusji i polemik i nigdy nieodpowiadająca agresją na agresję czy na personalne przytyki, których obiektem często bywała i bywa.

Link do artykułu:

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1634339,1,grodzka-dorn-szczerski-kogo-jeszcze-wyroznilismy-za-dobre-poslowanie.read